Podróż do Azji

przez | 13 marca, 2022

Azja już od dłuższego czasu przygotowana jest do tego, aby ugościć turystów na swoim terenie. I to niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na Wietnam. Indie, Rosję, czy też na inny, azjatycki kraj. Podróż do Azji stanie się dla nas niesamowitą przygodą.

Szczepienia przed wylotem do Azji

Azja jest kontynentem o zupełnie innych warunkach klimatycznych. Przed podróżą na terytorium tego kontynentu, warto pomyśleć o uzupełnieniu brakujących szczepień (chyba, że ktoś je już ma). Podróż do Azji wymaga obecności takich szczepień, jak: 

  • wirusowe zapalenie wątroby typu B,
  • wirusowe zapalenie wątroby typu A,
  • dur brzuszny,
  • błonica, 
  • tężec, krztusiec.

Z lekarzem warto porozmawiać również o dodatkowych szczepieniach, które może nas uchronić przed zachorowaniami na wściekliznę, cholerę, czy też japońskie zapalenie mózgu. 

Polisa na wyjazd do Azji

Już ilość tych szczepień powinna sprawić, że zaczniemy myśleć o wykupieniu polisy turystycznej na wyjazd do Azji. Nie jest powiedziane, że to akurat my zachorujemy, ale nawet, jeżeli tak się stanie, to będziemy przechodzić to łagodniej. Azja jest kontynentem przyjaznym, ale turyści muszą liczyć się z wysokimi kosztami leczenia. Ubezpieczenie turystyczne zabezpieczy nas nie tylko przed chorobami, ale także przed różnymi zdarzeniami i wypadkami losowymi. Koszty leczenia w Azji mogą sięgnąć kilkudziesięciu, czy kilkuset tysięcy złotych.Ceny wizyt lekarskich zaczynają się od 300 zł w górę, a cena leczenia szpitalnego jest dla turystów zdecydowanie wyższa. 

 

Zobacz inne:

Zniżki OC w małżeństwie

Lex Uber już w Polsce

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN

Rejestracja motocykla