Mimo tego, że klienci towarzystw ubezpieczeniowych podpisują własnoręcznie umowy, zdarzają się przypadki, w których jednak ta umowa nie została w ogóle przeczytana i z tego powodu klient jest rozczarowany tym, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie spełnia jego roszczeń. Nie wszyscy właściciele pojazdów, którzy kupili obowiązkowe ubezpieczenie OC, zdają sobie sprawę, że polisa OC nie zapewnia wypłaty odszkodowania dla nich w wyniku wypadku, tylko dla osoby trzeciej. Jeśli klient towarzystwa ubezpieczeniowego chce mieć możliwość otrzymania odszkodowania z tytułu wypadku, w którym został poszkodowany on, jego pasażer i uszkodzony samochód, powinien zainteresować się polisą AC i ubezpieczeniem komunikacyjnym NNW.
Jak wybrać takie ubezpieczenie NNW? Możesz skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych, w którym wybierzesz NNW jako dodatek do ubezpieczenia OC lub AC i otrzymasz porównanie ubezpieczeń samochodu. Dlaczego warto zainteresować się NNW w ubezpieczeniu komunikacyjnym? Ponieważ chroni finansowo kierowcę i pasażerów pojazdu, kiedy ulegną oni wypadkowi. Przedmiotem ubezpieczenia NNW jest trwałe następstwo nieszczęśliwego wypadku: uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia, śmierć ubezpieczonego. Przez nieszczęśliwy wypadek rozumie się nagłe, nieprzewidziane zdarzenie, w którego skutek ubezpieczony ponosi szkodę niezależnie od swej woli. Zdarzenie to musi być związane z ruchem pojazdu mechanicznego. Co to oznacza?
Szkody powstałe w związku z ruchem pojazdu oznaczają nie tylko poniesienie szkody podczas prowadzenia auta, ale również szkody związane z użytkowaniem pojazdu mechanicznego – wsiadaniem i wysiadaniem, rozładunkiem i ładunkiem, przebywania w pojeździe podczas postoju, itp.
Pozostałe wpisy: