Ubezpieczenie dla turystów – co to jest?

przez | 13 marca, 2022

Coraz częściej słyszymy o tym, aby podczas wyjazdu na wakacje za granicę lub nawet w kraju, wykupić ubezpieczenie podróżne. W głowie przemyka nam jedna myśl – czy naprawdę jest mi to potrzebne? Aby udzielić sobie samodzielnej odpowiedzi, warto dowiedzieć się czym takie ubezpieczenie jest naprawdę.

Ubezpieczenie podróżne ogólnie

Ubezpieczenie dla turystów, polisa ubezpieczeniowa na wyjazd – kilka nazw, ale zasada jest jedna i ta sama. Każda osoba, która zdecyduje się na wykupienie takiej polisy ma zapewnioną ochronę podczas wyjazdu. Nie tylko podczas wakacji za granicą, ale nawet w kraju. Coraz większa liczba osób decyduje się na takie polisy również wtedy, kiedy przykładowo jedzie na rodzinny wypoczynek nad Morze Bałtyckie. Ogromną zaletą takiej polisy jest fakt, że zawsze można dopasować ją do swoich potrzeb. Pod uwagę można wziąć chociażby wiek podróżujących osób, powiązania rodzinne, czy też to, co mamy zamiar robić podczas takiego wyjazdu. Pakiet ubezpieczeniowy oferowany jest nie tylko osobom planującym wakacje, ale również tym, którzy będą podróżowali służbowo.

Co obejmuje polisa? 

Ubezpieczenie podróżne po pierwsze obejmuje koszty leczenia. Jeżeli dojdzie do jakiejkolwiek sytuacji, gdzie wymagane jest leczenie – za granicą zawsze płacimy i to czasem nie małe pieniądze. Takie ubezpieczenie składa się również z NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków. Dodatkowo pakiet ubezpieczeniowy może składać się z assistance, czyli pomocy w podróży oraz z wielu innych rzeczy na które podróżni decydują się zdecydowanie rzadziej. 

Zobacz powiązane wpisy:

Małe tablice rejestracyjne

Zdjęcia do autocasco

Ubezpieczenie samochodu dzień po rejestracji

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

Ile wzrośnie OC po stłuczce?