Co muszą wiedzieć kierowcy Ubera?

przez | 11 marca, 2022

Korzystanie z Ubera jest teraz na topie. Wszyscy wiedzą, że pojazdy świadczące usługi w ramach tej aplikacji, stanowią bardzo poważną konkurencję dla standardowych taksówek. O czym powinny pamiętać osoby, które chcą pracować jako kierowcy Ubera?

Być kierowcą Ubera

W związku z tym, że ta aplikacja staje się naprawdę popularna, coraz więcej osób chciałoby zarabiać w ten sposób pieniądze. Co zrobić, aby faktycznie móc wykonywać taką działalność? Teoretycznie każdy kierowca może pracować dla Ubera. W praktyce wygląda to nieco gorzej. Po pierwsze – należy posiadać prawo jazdy min. jeden rok. Drugi – wymogiem jest auto młodsze niż dziesięcioletnie. Trzy – należy prowadzić własną działalność gospodarczą. Cała współpraca rozlicza się na zasadzie podpisania umowy pomiędzy przedsiębiorcami. Chodzi o to, aby kierowca sam rozliczył się z podatków, jakie trzeba będzie i tak zapłacić.

Ubezpieczenie OC dla Ubera

Osoby, które prowadzą przewóz osób, płacą większe składki za ubezpieczenie OC. Chyba, że należą oni do aplikacji Uber. Taksówkarze ze względu na wykonywany rodzaj działalności, który na dodatek jest zgłoszony, muszą w towarzystwie ubezpieczeniowym podać, że ich samochód służy do przewożenia osób. Kierowcy Ubera nie muszą o tym informować, dzięki czemu płacą normalne składki ubezpieczeniowe OC. Niestety, ale jest to powód konfliktu pomiędzy osobami pracującymi na taksówkach, a osobami, które pracują dla aplikacji Uber. Wszystko dlatego, że kierowcy Ubera nie muszą zgłaszać przewozu osób. 

 

Pozostałe wpisy:

Mandat z fotoradaru

Jazda na niemieckich tablicach

Rejestracja samochodu w 2021

Utrata prawa jazdy

Akcyza na samochód