NNW komunikacyjne

przez | 11 marca, 2022

Ubezpieczenia komunikacyjne są do wykupienia w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. W ostatnich czasach, ludzie coraz częściej korzystają z takich polis. I nie jest tu tylko mowa o obowiązkowym OC, ale również o tych ubezpieczeniach, które są w pełni dobrowolne.

Zakres ubezpieczenia NNW

Dokładny zakres ubezpieczenia NNW regulowany jest przez każde towarzystwo ubezpieczeniowe. Można jednak określić ogólnikowy zakres ubezpieczenia NNW, który obejmuje:

  • wypłatę odszkodowania w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci,
  • koszty leczenia, rehabilitacji, ewentualnego transportu – aczkolwiek częstość i wielkość tych wypłat jest zawsze określona dokładnie w umowie.

Zawsze należy dokładnie sprawdzić umowę, ponieważ mamy kilka wariantów do wyboru. Poczynając od tego podstawowego, po bardziej zaawansowany. Kupując NNW należy dokładnie wziąć swoją sytuację pod uwagę.

Czas na NNW

Jak pokazuje praktyka, nie każdy jest świadom tego, kiedy działa takie ubezpieczenie NNW. Kiedy więc można liczyć na taką ochronę? Wypłata odszkodowania z tego tytułu nastąpi gdy:

  • doszło do wypadku lub kolizji drogowej (włączając w to moment, kiedy pojazd znajdował się na postoju),
  • podczas załadunku lub rozładunku auta,
  • w momencie wsiadania lub wysiadania z samochodu,
  • podczas naprawy samochodu na trasie.

Aczkolwiek zawsze należy być świadomym tego, że mamy do czynienia także z wyłączeniami w umowie. W takich sytuacjach, które zawsze są bardzo dokładnie opisane w umowie, nie otrzymamy pieniędzy z odszkodowania NNW. 

 

Zobacz też:
Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Mandat z fotoradaru

Jazda na niemieckich tablicach

Rejestracja samochodu w 2021

Utrata prawa jazdy